Kanut

Raamatukogu

Konserveerimis- ja digiteerimiskeskuse Kanut raamatukogu on avatud:

K 13.00-16.00
Pühade ajal on raamatukogu suletud.
Laenutusaeg: 24 päeva
Reserveeringu aegumine: 5 päeva

Teavikuid saavad laenutada kitsas ring erialaspetsialiste ning –tudengeid – eelkõige aga Kanuti töötajad.

Täpsemad kasutusreeglid on sätestatud raamatukogu kasutamise korras.
Veebipõhine ligipääs: Urram: www.lugeja.ee.

Küsige julgelt, vastame meeleldi tekkinud küsimustele.

Raamatukogus kasutatavad klassifikaatorid: UDK klassifikaator, vormiklassifikaator, kohaklassifikaator.


Raamatukogust


Nii nagu ka Ennistuskoda "Kanut”, nii sündis ka tema raamatukogu ajal, mil Eesti Kunstimuuseumi juures olev Vabariiklik Restaureerimiskeskus eraldus iseseisvaks keskuseks 1986.a. Enne seda aega kasutas raamatukogu kunstimuuseumi raamatukogu teenuseid ning Rataskaevu tänaval olevates tööruumides olid riiulites nii kunstimuuseumi erialased teavikud kui ka mitmete keskuse töötajate endi isiklikud raamatud. Need olid kõikide töötajate ühiskasutuses, mis tähendas seda, et teavik oli ikka selle käes, kes seda just vajas. Restaureerimiskeskuse eraldumisel kunstimuuseumi restaureerimisosakonnast läksid nii osakonna varad kui ka erialased teavikud jagamisele kohalejääjate ning uude keskusesse Pikk 2 / Rataskaevu 5 eraldunute vahel. Just nendest ja isiklikest annetustest moodustuski tänane Kanut raamatukogu.

Raamatukogu sisaldab nii konserveerimis-restaureerimisalast eriala kirjandust ja perioodikat, kui ka tehnoloogilist ning uurimismeetodeid puudutavat kirjandust. Ei puudu raamatukogust ka museoloogiline, mälestiste kaitset ja kultuurilooline kirjandus, samuti ajaloo- ja kunstiajaloo käsitlused.

Aktiivselt tegeletakse raamatukogus erialase perioodika, kuid ka tervikteavikute bibliografeerimisega. Pole ju sügavat ideed perioodilise väljaande pealkirjas, numbris või väljaande aastas, kui kasutaja ei tea, mida ta selles väljaandes leida võib.
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti