Tagasi

Koolitused ja seminarid

Spetsialistilt spetsialistile: Natural versus mechanical ventilation in renovated buildings in Finland

17. aprill, 2024
17.04.24
Koolitused ja seminarid

Spetsialistilt spetsialistile: Natural versus mechanical ventilation in renovated buildings in Finland

Partnerid
  • LIFE heritageHOME
  • MTÜ ICOMOS Eesti

17. aprillil toimunud seminarisarja "Spetsialistilt spetsialistile" teemaks olid sel korral lähenemisviisid looduslikule ja mehaanilisele ventilatsioonile renoveeritud hoonetes Soome ja Eesti näitel. Üritusel käsitleti loomuliku ja mehaanilise ventilatsiooni toimimist ja omadusi, anti ülevaade ajaloost ja määrustest ning tutvustati süsteemi kasutamist ja hooldust.

Esinesid tunnustatud restaureerimisarhitektid Netta Böök, Juulia Mikkola ning ehitusinsener Leino Kuuluvainen. Nad on 2022. aastal ilmunud ja Soomes menukaks osutunud ventilatsioonist kõneleva raamatu “Ilmakirja” autorid ning tutvustasid teost üritusel.

TalTachi liginullenergiahoonete uurimisrühma ekspert ja doktorant Ülar Palmiste tutvustas üritusel praegust lähenemist ventilatsioonile Eestis.


Seminar on inglise keeles ja toimub koostöös MTÜ ICOMOS Eesti ja projekti LIFE heritageHOME’iga.

Päevakava:
1. “A brief introduction of the book “Ilmakirja”, Netta Böök (architectural researcher, DSc).


2. “Natural ventilation in Finland, Leino Kuuluvainen (civil engineer, special fields natural ventilation and energy, MSc)


3. "Approaches to natural and mechanical ventilation in renovated buildings in Finland", Juulia Mikkola (restoration architect)

 

4. “An Estonian perspective to ventilation solutions in building renovation, Ülar Palmiste (TalTech)


5. "Natural ventilation in protected buildings: three cases from Finland", Netta Böök


Ettekannete videosalvestised on kättesaadavad EVMi maaarhitektuuri keskuse YouTube'i kanalil. Slaidid on leitavad meie teabekogus ülal pealkirjadele kilikkides.


Seminarisari “Spetsialistilt spetsialistile” tutvustab süvitsi renoveerimisega seotud erinevaid teemasid. Üritus on suunatud eelkõige ehitajatele, ametnikele, arhitektidele ja inseneridele ehk inimestele, kes vanade majadega igapäevatööna kokku puutuvad, kuid teretulnud on ka majaomanikud.


Ürituse korraldamist toetavad projektid LIFE IP BuildEST ja LIFE heritageHOME. Seminari korraldamine on kaasrahastatud Euroopa Liidu poolt.

#BuildEST #renoveerimismaraton #lifeproject #heritageHOME

Partnerid
  • LIFE heritageHOME
  • MTÜ ICOMOS Eesti

Sündmused

02.11.24 - 30.11.24
Näitused

"Alevi unistus" Pärnu Keskraamatukogus

Rändnäitus "Alevi unistus" on jõudnud Pärnu Keskraamatukokku! Näituse autor etnograaf Heiki Pärdi sai inspiratsiooni 2016. aastast ajakirjas „Pööning“ ilmunud artiklisarjast „Alevite pärlid“. Väljapanek annab läbilõike olulistest hoonetüüpidest ja avalikust ruumist erinevatel ajajärkudel.
04.11.24 - 27.12.24
Näitused

"Talumaja silmad ja suud" Tartu Linnaraamatukogu Karlova harukogus

Näitus „Talumajade silmad ja suud“ on jõudnud Tartu Linnaraamatukogu Karlova harukogusse!  Näitus sündis Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskuses vajadusest näidata vanade talumajade kõnekamaid detaile – uksi ja aknaid, mis nagu inimese silmad ja suugi annavad ühele hoonele sisuka ja väärika näo.
06.11.24 - 30.11.24
Näitused

"Raudteemajade saatus" Vara Raamatukogus

Näitus "Raudteemajade saatus" on jõudnud Vara Raamatukokku! 2020. aastal loodud näitusega tähistab Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskus Eesti raudtee 150. juubelit – 1870. aastal alustas tööd Paldiski–Tallinna–Tosno raudteeliin.
23.11.24
Vana maamaja päev

Vana maamaja päev

Traditsioonilisel novembrikuisel Vana maamaja päeval Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis avaneb taas võimalus osa saada sisukatest ettekannetest ja inspireerivast kogemusloost. Sündmus toob kokku majaomanikud, taluarhitektuuri huvilised, restauraatorid ja eksperdid, et jagada teadmisi ning kogemusi Eesti ajalooliste hoonete taastamise ja säilitamise kohta.
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti