Eesti Vabaõhumuuseum pakub mitmekülgseid võimalusi igas vanuses ja erinevate vajadustega külastajatele. Selleks, et võimalikult paljud külastajad meie püsinäitusest ja keskkonnast osa saaksid, oleme koostanud soovituslikud teekonnakaardid eri sihtrühmadele ja järgnevalt toome välja lisavajadustega külastajatele vajaliku külastusinfo
Liikumispuudega külastaja
Eesti Vabaõhumuuseumis eksponeeritud ajaloolised hooned ei vasta tänapäeva ligipääsetavuse nõuetele. Hoonetesse viivad trepid ja uste lävepakud on sageli kõrged ning liikumisraskustega külastajatele ebamugavad. Paljudesse hoonetesse ei ole võimalik ratastooliga sisse pääseda. Osad muuseumihooned on talvehooajal külastajatele suletud ja vaadeldavad ainult väljastpoolt. Seda, milliseid majapidamisi külastada saab, vaata hooajakavast sündmuste lehelt.
Liikumispuudega külastaja soovitusliku teekonna leiad siit.
Muuseumisse jõudmine
Ühistranspordiga
Muuseumisse saab tulla bussiga number 21, 21A ja 21B. Tagasi linna viivad muuseumi juurest bussid number 41 ja 41B.
Autoga
Muuseumi parklas on vastava tähistusega invaparkimiskoht.
Muuseumis liikumine
Muuseumi peamised teed on kruusakattega, mis vihmasel ajal võivad olla pehmed ja porised, talvel teinekord ka libedad. Metsa vahel leidub pinnaskattega jalgradu, millest mõned on ratastooliga läbimiseks liiga kitsad ja ebatasased. Tuulikute mägi saarte tsoonis on küllalt järsu tõusuga. Sinna soovitame ratastoolis külastajal liikuda setu ja peipsivene majapidamiste või Kuie koolimaja ja vesiveski kaudu.
Praegu saab ratastoolis külastada Kolga talu aida-lauda raita. Samuti pääseb ratastooliga külastaja setu Vanatalo lauta tutvuma ajutiste näitustega. Kolhoosimajja kahjuks ratastooliga sisse ei pääse. Selle külastamiseks saab kassast küsida nutiseadme, et tutvuda hoonega virtuaaltuuri vahendusel.
Liikumise abivahendid
Kassast saab tasuta laenutada ratastooli või tugiraami. Soovitame selle eelnevalt broneerida telefonil + 372 645 9101 või +372 5666 414.
Tualetid
Invatualetid asuvad kassas, Kolu kõrtsi juures ja Kolga talu aida-lauda raidas. Suvehooajal on invatualett avatud ka kiigeplatsil.
Nägemispuudega külastaja
Muuseumi kodulehe avalehe ülemises paremas nurgas on märk „Vaegnägijale“, kust saab muuta kodulehe seadeid vastavalt vajadusele.
Muuseumi ajaloolised taluhooned on loomulikult üsna hämarad ja kõikjal ei ole piisavalt lisavalgustust. Suvehooajal on enamus hooneid külastajatele avatud, talvehooajal aga osad hooned suletud. Seda, milliseid kohti külastada saab, vaata hooaja kavast muuseumi sündmuste lehel.
Kassamajas aitab liikuda põrandale märgitud kombatav juhttee.
Nägemispuudega külastajal aitavad muuseumi ekspositsioonist osa saada kodulehelt leitavad kirjeldustõlked, mille leiad siit. Soovi korral saad kassast tasuta laenutada talude taktiilseid õueplaane.
Muuseumisse jõudmine
Ühistranspordiga
Muuseumisse saab tulla bussiga number 21, 21A ja 21B. Välju peatuses Rocca al Mare, mis asub Vabaõhumuuseumi teel. Bussist väljudes pööra paremale ja liigu mööda kõnni- ja kergliiklusteed tagasi umbes 25 sammu. Sinust vasakule jääb nüüd vabaõhumuuseumi parkla. Ületa parklast väljuv reguleerimata ülekäigurajaga sõidutee. Hoia kella 11 suunas ja liigu edasi umbes 14 sammu. Seejärel pööra vasakule ja astu veel umbes 27 sammu. Nüüd on sinu ees parklasisene sõidutee. Ületa see, astu 4-5 sammu ja oled jõudnud vabaõhumuuseumi kassamaja ukse ette.
Kassast tagasi bussipeatusesse
Tagasi kesklinna saab bussiga number 41 ja 41B. Muuseumi kassamajast väljudes astu mõned sammud, kuni jõuad parklasisese sõiduteeni. Ületa see ja liigu otse edasi umbes 40 sammu. Oled jõudnud tiheda liiklusega Vabaõhumuuseumi teeni. Ületa reguleerimata ülekäigurajal sõidutee, pööra vasakule ja umbes 40 sammu pärast jõuad bussipeatusesse.
Muuseumis liikumine
Muuseumi peamised teed on kruusakattega, mis vihmasel ajal võivad olla pehmed ja porised, talvel teinekord ka libedad. Metsavahelised ja õuedele viivad jalgrajad võivad olla ebatasased. Taluõued on kaetud enamasti ühtlase murukattega ja seal teerajad ei eristu.
Kirjeldustõlked ja taktiilsed õueplaanid
Kirjeldustõlked on koostatud Sassi-Jaani, Köstriaseme ja Härjapea talu, Pulga talu sauna, Lau külapoe ja Kuie koolimaja kohta. Talvehooajal on külastajatele neist avatud ainult Sassi-Jaani rehemaja, Härjapea talu elumaja, Lau pood ja Kuie koolimaja.
Kirjeldustõlked leiad siit.
Sassi-Jaani, Köstriaseme, Pulga ja Härjapea talude kohta võid soovi korral kassast tasuta laenutada plastist ruumilised õueplaanid koos pimekirjas selgitustega.
Pimeda juhtkoer
Pimeda juhtkoeral on erinevalt lemmikloomadest lubatud siseneda eksponaathoonetesse. Palume koeraga muuseumis liikudes arvestada, et siin elab nii kodu- kui metsloomi. Koeraga Kolu kõrtsis einestades vali istekoht kõrtsi talliruumis.
Tualetid
WC-d asuvad kassas, Kolu kõrtsis, setu Vanatalo laudas ja Kolga aida-lauda raidas. Suvehooajal on avatud ka kiigeplatsi tualetid.
Väikelapsega külastaja
Lapsevankriga pääseb muuseumi kassasse, Kolu kõrtsi, setu Vanatalo lauta ja Kolga aida-lauda raita. Teiste hoonete külastamisel palume jätta vanker hoone juurde välja ja siseruumides hoida last süles.
Mähkimise võimalused on muuseumi kassahoones, setu talus, Kolga talu aida-lauda raidas ja Kolu kõrtsis.
Väikeste laste jalavaeva kergendamiseks saab kassast laenutada käru. Hinnakirja vaata siit.
Loe lähemalt lapsega muuseumi külastuse kohta siit.
Üldinfo
Piletihinnad
Sooduspiletiga pääsevad vastava dokumendi ettenäitamisel muuseumisse õpilased ja üliõpilased kuni 26. eluaastani, õpetajad, seeniorid alates 64. eluaastast, töövõimetuspensionärid ja ajateenijad.
Tasuta sissepääs on kuni 8-aastatel lastel, puudega kuni 16-aastasel isikul (tunnistuse ettenäitamisel) ja tema saatjal ning sügava ja raske puudega isikul (tunnistuse ettenäitamisel) ja tema saatjal.
Täpsema piletiinfo leiad siit.
Muuseumi audiogiid
Tasuta allalaaditava audiogiidi abil saad ülevaate Eesti Vabaõhumuuseumi püsinäitusest, Eesti ajaloost, taluarhitektuurist ja maarahva igapäevaelust. Lisaks leiad audiogiidi rakendusest huvitavaid seiklusmänge. Loe lähemalt ja laadi audiogiid alla siit.
Puhkekohad
Oleme mitmele poole muuseumi territooriumile paigutanud pinke, kus jalga puhata. Samuti võib istumiseks julgesti kasutada eksponaathoonete aidamademeid.
Söögikohad
Kõrts pakub traditsioonilisi ja koduseid Eesti toite. Vaata lisainfot ja tutvu menüüga siin.
Maiustusi ja joogipoolist on võimalik osta muuseumikassas olevast poest ja Lau poest.
Suvehooajal on saarte piirkonnas avatud suvekohvik.