Kooselu alustamine on alati olnud kõige tähtsam ja komberikkam sündmus, milles on oluline osa igal pereliikmel. Vabaõhumuuseum pakub ainulaadset võimalust pidada pulmi meie esivanemate traditsioonide ja kommete järgi ehedas ajaloolises keskkonnas. Pidulik laulatus, pulmasõit kaarikul, õnnenaela tagumine, pruudi tanutamine, pikk lookas pulmalaud, traditsioonilised mängud, tantsud ja laulud.
Toome siin inspiratsiooniks mõned näidispakkumised. Jagage meiega oma unistusi ja me aitame need ellu viia. Hind kujuneb kliendi soove arvestades.
Pulmad
Näidispakkumine abielu sõlmimisele
Pruutpaari ootab väravas hobuvanker, millega sõidetakse küünalde säras Sutlepa kabelisse laulatusele või merevaatega kiigeplatsile abielu sõlmima. Elu ilusaima sündmuse ja noorpaari auks saab tõsta klaasikese vahuveini ja nautida suupistelauda.
Näidispakkumine abielu sõlmimisele ja pulmapeole
Päev algab uhke sõiduga hobuvankris abielu sõlmimisele kiigeplatsil või mujal muuseumi alal või laulatusele Sutlepa kabelis. Sellele järgneb pulmalaud rahvuslike roogadega Kolu kõrtsis, setu talu laudas või kiigeplatsil.
Tüdrukuteõhtu setu moodi
Näidispakkumine
Igale tütarlapsele, eriti meheleminekueas piigale, on alati olnud auasjaks käsitööoskus. Käpikutest, vöödest, särkidest ja paeltest pungil veimevakk sai täidetud enne pulmi külatüdrukute ühistel õdakutel. Videvikutundidel tehti koos näputööd, kõrvale lauldi ja jutustati lugusid.
Tule koos sõbrannadega, et pidada maha pulmaeelne tüdrukuteõhtu.
Proovime kätt näputöös: paelte punumine, vöö tegemine, setu tikand. Teeme kingituse – veimed - peigmehe perele. Keelekasteks keedame samovaris teed. Kuulata saab pajatusi kosjaskäimisest ja setu pulmakommetest.
Õpituba sobib kuni 12le inimesele.
Tüdrukuteõhtu peipsivene majas
Näidispakkumine
Pepsivene maja on ehtne vene vanausulise pere elamu. Armsa puitpitsidega kaunistatud elumaja juurde kuulub kaetud õu, kus laudakeses elavad sõbralikud kitsed Pipi ja Juula. Esitares-köögis asub ehtne vene ahi, milles küpsetatud pirukad ja koogid maitsevad imeliselt. Ahju kõrval on suitsutoruga samovar, mis keedes toredasti undab.
Kalur Petšonkini maja on suurepärane koht meeldejääva tüdrukuteõhtu pidamiseks. Pruut saab ennast proovile panna kitse lüpsmises, pirukate küpsetamises, samovaritee keetmises ja peenemas näputöös. Õhtujuht räägib vanadest pulmakommetest ja jagab näpunäiteid rätiku ja põlle kandmise kohta. Nii pruut kui külalised saavad keedusuhkrut krõbistades teed rüübata, pirukaid süüa, slaavi kaitsenukku meisterdada ja niisama toredasti aega veeta.
Lisaks on võimalik kutsuda kohale ka pillimees, kes laulab kitarri saatel vene rahvalaule ja romansse.
Õpituba sobib kuni 15le inimesele.
Võta meiega ühendust!
Soovid teha broneeringut või ei leidnud ülaltoodud variantidest endale sobivat? Täida allolev vorm või võta meiega ühendust:
yritus@evm.ee või 6549 109 ja me leiame lahenduse!
Kõnedele vastame E-R kella 9.00-st kuni 17.00-ni.